miejska wigilia m

Miejska Wigilia 2012

W sobotę 22 grudnia 2012r. już po raz drugi kilkuset mieszkańców Grójca wzięło udział w miejskiej Wigilii na rynku. Tegoroczne spotkanie wigilijne rozpoczęto koncertem kolęd w wykonaniu zespołu instrumentalno-wokalnego działającego przy parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu oraz Orkiestry Dętej OSP Grójec.

Po wspólnym kolędowaniu Dziekan Dekanatu Grójeckiego ks. Stefan Kazulak udzielił wszystkim przybyłym bożonarodzeniowego błogosławieństwa. 

miejska wigilia1 d

miejska wigilia7 d

miejska wigilia8 d

miejska wigilia9 d

W następnej kolejności Katarzyna Odrzywołek, Joanna Komorowska i Sebastian Gorgurewicz przekazali Burmistrzowi Gminy i Miasta Grójec Jackowi Stolarskiemu Betlejemskie Światło Pokoju i życzenia w imieniu Hufca ZHP Grójec. Po przyjęciu Betlejemskiego Światła Pokoju burmistrz podziękował wszystkim za przybycie oraz złożył im serdeczne życzenia.

miejska wigilia2 d

miejska wigilia3 d

miejska wigilia4 d

Następnie Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski, Zastępca Burmistrza Janusz Gaweł, Przewodniczący Rady Miejskiej Adam Siennicki i Wiceprzewodniczący Rady Kazimierz Kochański rozdali wśród przybyłych osób opłatek wigilijny. W prawdziwie świątecznym nastroju mieszkańcy Grójca dzielili się opłatkiem, życząc sobie zdrowia, radości i szczęścia.

miejska wigilia10 d

miejska wigilia11 d

Na zakończenie grójeckiej Wigilii przygotowano dla wszystkich gorący poczęstunek. Każdy mógł skosztować pierogów z kapustą i grzybami, czerwonego barszczu oraz kapusty z grochem.

miejska wigilia5 d

miejska wigilia6 d

Głównym organizatorem drugiej miejskiej Wigilii był Burmistrz Gminy i Miasta Grójec. Serdecznie dziękujemy Proboszczowi parafii św. Mikołaja w Grójcu ks. Zenonowi Trzaskowskiemu za opłatek wigilijny, Dziekanowi Dekanatu Grójeckiego ks. Stefanowi Kazulakowi za świąteczne błogosławieństwo, Piotrowi Pękackiemu i Józefowi Stańczykowi za przygotowanie koncertu kolęd, Pawłowi Jackowskiemu za pyszny poczęstunek oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznego spotkania wigilijnego.

Karol Biedrzycki