gos_sladami_haruki_m

GRÓJEC TEŻ BIEGA

Od soboty 24 września br. Grójec dołączył do miast organizujących biegi uliczne. W przepięknej słonecznej aurze odbył się tego dnia "Śladami Haruki Murakamiego-Grójecki Bieg Uliczny".

W imprezie udział wzięło 120 miłośników biegania i jazdy na rolkach z całego Mazowsza. Bieg przygotowywany był tak aby mógł w nim uczestniczyć każdy. Trasa wytyczona została głównymi ulicami miasta i chyba tylko  finiszu na nowym grójeckim rynku mogło brakować (to podczas następnego biegu). Bardzo szybka trasa - powiedział zwycięzca biegu głównego, Jacek Chałupka. Zawody rozpoczęły się o godzinie 12.30 biegami dla dzieci i młodzieży. Pierwsze starty to 300 i 500 metrów dla dzieci. Podczas tych biegów była super zabawa dla najmłodszych.

gos_sladami_haruki1_d

gos_sladami_haruki2_d

Oba pilotowane były przez policjanta na motorze. Następnie 1 i 2 kilometry dla młodzieży gimnazjalnej i licealistów. Wszystkie dotychczas wymienione dystanse rozgrywano na ulicy Piłsudskiego, na odcinku od Urzędu Gminy i Miasta do skrzyżowania z ulicą Mickiewicza. Biegi główne natomiast na dwu kilometrowej pętli wytyczonej ulicami: Piłsudskiego, Mickiewicza, Jana Pawła II i Sienkiewicza. Start i meta miały miejsce przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr1 gdzie organizatorzy umieścili także biuro zawodów. Dorośli mogli startować na dystansie czterech  z możliwością kontynuowania do 10 kilometrów. Dwa główne biegi to 10 kilometrów rolkarzy i biegaczy. Rolkarze wystartowali około 14.30 i już po 18 minutach najszybsi kończyli trasę. Najszybszym biegaczom trzeba było prawie drugie tyle czasu na pokonanie dystansu 10 kilometrów.

gos_sladami_haruki3_d

gos_sladami_haruki4_d

Zawody zorganizowane zostały dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu instytucji. Przede wszystkim Grójeckiemu Ośrodkowi Sportu "Mazowsze" i Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym "Biedronki" działającemu przy Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu. Imprezę wsparł samorząd, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy i Miasta w Grójcu. Mocno zaangażowały się Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Stowarzyszenia Biegiem przez Polskę oraz WGR Kultura i Sport. Ponadto biegowi patronował Polski Związek Sportów Wrotkarskich, którego prezes i sekretarz byli obecni na imprezie. Patronat objął także Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.  Nagrody i upominki dla uczestników ufundowali także lokalni przedsiębiorcy. Wśród nich takie firmy jak: Pol Agro, Chem Hurt, Klucz Serwis i kilka osób prywatnych. Projekt wspierały także służby mundurowe na czele ze wspomnianą wcześniej policją, która wykonała swoją pracę wprost fantastycznie. Zabezpieczeniem całej imprezy kierował pan Jerzy Dziubiński z Agencji Ochrony Kowalczyk. Brały udział także Straż Miejska i żołnierze z 1 Ośrodka Radioelektronicznego w Grójcu. Wojskowi także biegali, no i jak zwykle przygotowali pyszną grochówkę. Ponadto pan płk Andrzej Kozera dowódca ośrodka, ufundował i wręczył puchary dla dwóch uczestników biegu głównego, którzy pokonali go na wózkach. Nieoceniona okazała się rola wolontariuszy. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi i  Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu, kolejny raz udowodnili , że można na nich liczyć. Impreza zakończyła się dekoracją zwycięzców około godziny 17. 

Komunikat z zawodów:

wyniki 10 km

wyniki 10km wrotki

wyniki 4km

wyniki biegi młodzieżowe

Organizatorzy