straz_miejska_m

Okiem kamery na Grójec

W naszym mieście w obrębie Placu Wolności oraz przed Urzędem Gminy i Miasta Grójec na ul .J. Piłsudskiego od 2010 funkcjonuje rozbudowany system monitoringu. Wszystkie zdarzenia rejestrowane są na bieżąco i dzięki temu udaje się nam zidentyfikować sprawców: kradzieży, wandalizmu i niszczenia mienia gminnego.
Przykładem może być obecny miesiąc kiedy to kamery zarejestrowały akt wandalizmu i niszczenie mienia gminnego na ul. J. Piłsudskiego przez grupę młodzieży. Zdarzenie to miało miejsce nocą z dnia 12/13 czerwca 2011 r. Doszło tu do wyrywania słupków oraz dewastowania koszy ulicznych. Sprawą zajęła się Policja.
Kolejnym przykładem jest ujawnienie sprawcy niszczenia kwiatów z rabaty przy ul. Zatylnej, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł. Fakt ten miał miejsce rankiem w dniu 14 czerwca 2011 r. Sprawca ten figuruje już w kartotece wykroczeń Straży Miejskiej, ponieważ w kwietniu br. dopuścił się zniszczenia tulipanów w Parku Miejskim. Wówczas został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

{flv popup="true" divid="mypopup55" autostart="true"}nagranie_kamera{/flv} {avrpopup type="lightbox" id="mypopup55"}nagranie_kamera_m

Kliknij aby obejrzeć nagranie{/avrpopup}

 

 

 

W związku ze zbliżającymi się wakacjami APELUJEMY do rodziców oraz młodzieży o rozwagę w trakcie odpoczynku nad zbiornikami wodnymi. Prosimy o przestrzeganie zakazów kąpieli w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Straż Miejska w Grójcu