Turnieje, zawody...

omdo m11 marca 2017r. reprezentacja klubu ORION uczestniczyła w czwartych eliminacjach ogólnopolskich zawodów z cyklu Od Młodzika Do Olimpijczyka w sezonie 2016/2017. Tradycyjnie już zawody odbyły się na warszawskiej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tym razem jednak młodzi pływacy stający na słupkach startowych mieli przed sobą 50 metrów tafli wody - tak samo jak olimpijczycy walczący o najwyższe laury. Nowoczesna konstrukcja tego olimpijskiego obiektu pozwala na dzielenie niecki na dwa 25 metrowe baseny, z czego organizatorzy zawodów korzystali przy poprzednich eliminacjach.

Skład reprezentacji grójeckiego klubu UKS "ORION":
Jędrzej Broński
Franciszek Dominiak
Julia Goszczyńska
Jakub Karas
Daria Kowalczyk
Dominika Piątkowska
Paulina Piątkowska
Piotr Suchecki
Dawid Szpadzik
Aleksander Walenciej
Jan Werpachowski
Igor Zakrzewski
Trener: Joanna Czernicka

Dla części grójczan był to pierwszy start na "długim" basenie, mimo to uzyskali kilka wartościowych wyników. Cieszy również postawa ogółu pływaczek i pływaków Oriona, walczących do ostatnich metrów o jak najlepsze czasy.

Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Franek Dominiak i Jaś Werpachowski. Ten pierwszy "urwał" ponad 1,5 sekundy od swojego dotychczasowego rekordu życiowego na dystansie 50m stylem dowolnym a drugi uplasował się na 9 pozycji w swojej kategorii wiekowej, płynąc stylem grzbietowym na dystansie 100m.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy postępów oraz sukcesów w kolejnych eliminacjach tego cyklu, które odbędą się 13 maja 2017 roku.

Tradycyjnie już dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w starty naszych zawodników!

Wojciech Werpachowski
UKS "ORION"

omdo 1d