Turnieje, zawody...

uks orion mBlisko 170 zawodniczek i zawodników rywalizowało w sobotę 10 grudnia na basenie OSiR-u w Otwartych Mistrzostwach Góry Kalwarii w sprincie pływackim ZIMA 2016 organizowanych przez miejscowy klub pływacki UKS SKALAR.W tym gronie pojawiła się również 24-osobowa reprezentacja grójeckiego klubu UKS ORION.

Po raz kolejny nasi pływacy pokazali, że mogą rywalizować z podniesioną głową z zawodnikami z innych klubów naszego regionu. W sumie sportowcy ORIONa przywieźli 27 medali zdobytych w konkurencjach indywidualnych (sprinty na 50 metrów stylem grzbietowym, klasycznym, motylkowym oraz dowolnym) oraz odnosząc sukcesy w wyścigach sztafetowych.

Wszystkie starty dostarczały mnóstwo emocji zarówno biorącym w nich udział zawodnikom, jak i kibicującym z boku koleżankom, kolegom i rodzicom. Szczególnie w pamięć zapadły zmagania pierwszej młodszej sztafety, gdzie walka o drugie miejsce trwała do ostatnich metrów. Wysiłek Pauliny Piątkowskiej, Barbary i Jana Werpachowskich został przypieczętowany finiszem Igora Zakrzewskiego. Pogratulować występu należy również drugiej sztafecie w składzie Jędrzej Broński, Dominika Piątkowska, Antonina Rupiewicz i Aleksander Walenciej, której to niewiele zabrakło aby stanąć na najniższym stopniu podium. Tym razem musieli oni zadowolić się faktem wyprzedzenia 4 pozostałych ekip z 8 uczestniczących w tej konkurencji. W finałowym wyścigu sztafet (1 dziewczynka + 1 chłopiec (2003-2001) + (1 dziewczynka + 1 chłopiec (2000-1994)) ścigali się również nasi najstarsi reprezentanci. Julia Goszczyńska i Natalia Grzejszczyk wypracowały pozycję umożliwiającą nawiązanie porywającej walki o trzeci czas Kacprowi Dębkowi i Kubie Kosiorkowi, który płynąc na ostatniej zmianie tylko o ułamek sekundy był wolniejszy od finiszującej zawodniczki ze SKALARa. Niestety ten występ nie był uwzględniony w klasyfikacji medalowej gdyż w/w byli ... za młodzi i startowali poza konkurencją.

Uczestnicy UKS ORION w zawodach w Górze Kalwarii oraz ich dorobek medalowy.

Kacper Dębek (złoto x3)
Jakub Kosiorek (złoto x2)
Jan Werpachowski (złoto x2)
Daria Kowalczyk (złoto, srebro)
Barbara Werpachowska (złoto, srebro)
Łukasz Jakubczak (złoto, brąz)
Antonina Rupiewicz (złoto, brąz)
Aleksander Walenciej (złoto, brąz)
Igor Zakrzewski (srebro x2)
Julia Goszczyńska (srebro, brąz)
Natalia Grzejszczyk (srebro, brąz)
Jędrzej Broński (złoto)
Dawid Szpadzik (srebro)
Dominika Piątkowska (brąz)
Anna Walczuk (brąz)
Franciszek Dominiak
Jakub Karas
Radosław Kęcik
Stanisław Opałka
Paulina Piątkowska
Igor Syska
Paweł Walczuk
Opiekunowie: Iga i Joanna Czernickie

Cieszymy się z faktu, że nasza młodzież tak chętnie bierze udział zarówno w zajęciach pływackich organizowanych na wyremontowanej pływalni WODNIK, jak i w licznych zawodach, gdzie mogą sprawdzić swoje umiejętności.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w treningach klubu UKS "ORION", bądź też rozpocząć naukę pływania organizowaną we współpracy z GOS "MAZOWSZE".

Więcej informacji o prowadzonych zajęciach udzielają:
Paweł Zegarski - tel. 600-933-856
Iga Czernicka - tel. 508-112-982
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

uks orion 1muks orion 2muks orion 3m