Turnieje, zawody...

karate turniej m26 listopada w Grójcu odbył się DZIECIĘCY TURNIEJ KARATE IKA - KIDS CUP 2016. W zawodach wystartowało 194 zawodników i zawodniczek z 12 klubów karate reprezentujących różne style karate min: Shotokan, Kyokushinkai oraz Gosoku-ryu (Klub Karate Warszawa "Okęcie", Klub Karate Warszawa Atemi - Ursus, Klub Karate z Ożarowa Mazowieckiego, Klub Karate z Białobrzegów, Klub Karate z Jastrzębi k. Radomia, Klub Karate z Jasieńca, Klub Karate z Błędowa, Klub Karate z Kruszewa i Michrowa, Klub Karate GOS Raszyn, Klub Karate Seiken Grójec, Klub Karate Kime z Góry Kalwarii).


Dziecięcy Turniej Karate to turniej pierwszego kroku, w którym startowały dzieci chcące rozpocząć rywalizację sportową w karate. Zawodnicy rywalizowali w  konkurencjach kata (konkurencja techniczna), kumite oraz torze sprawnościowym, który cieszył się ogromną popularnością. Najbardziej liczne konkurencje to kategorie chłopców od 7 do 11 lat, gdzie startowało ponad 20 zawodników, a o zdobyciu medalu decydowały niejednokrotnie detale. 

Organizatorem zawodów był Shihan Jacek Chałupka oraz Klub Karate "Seiken" Grójec. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: www.karate-do.net.pl  Kolejne zawody już 15 stycznia 2017 roku w Raszynie.
                                                                                                                     

Krzysztof Chałupka

karate turniej 1dkarate turniej 2d