Turnieje, zawody...

karate mW dniach 19-20 listopada we Lwowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ukrainy w Karate Gosoku-ryu. Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników z całej Ukrainy oraz 12 osobowa reprezentacja IKA POLAND, w której znalazło się trzech mieszkańców powiatu grójeckiego: Sensei Jacek i Krzysztof Chałupka oraz 9 letni Bartek Lep, zawodnik Klubu Karate „Seiken”Grójec.


Pierwszy dzień rywalizacji to starty naszych zawodników w konkurencjach technicznych tzw. kata (walka z cieniem). Bracia Chałupka zdominowali kategorie seniorskie, zdobywając kolejno: Sensei Jacek – złoto, Sensei Krzysztof – srebro. Bardzo dobry występ zanotował również Bartek, który w kategorii dziecięcej kata, zdobył srebrny medal.

Drugi dzień zawodów był najbardziej emocjonujący, zarówno dla zawodników, jak i kibiców. W tym dniu odbywało się kumite (walka), w których również startowali bracia Chałupka. Jackowi udało wywalczyć się swój drugi złoty medal, natomiast Krzysztof stanął na najniższym stopniu podium. Tym samym dzięki dwukrotnemu zwycięstwu zarówno w kata i kumite Sensei Jacek Chałupka wywalczył tytuł Grand Championa Mistrzostw.

Zawody na Ukrainie były ostatnim startem braci w tym roku. Obecnie czeka ich okres roztrenowania, a od stycznia 2017 roku przygotowania do Pucharu Kuboty, który odbędzie się w Turynie (Włochy).

Paulina Asendrych

karate 1d