Turnieje, zawody...

uks orion m11 listopada reprezentacja grójeckiego klubu UKS Orion wzięła udział w IX Zawodach pływackich z okazji Święta Niepodległości o Puchar Burmistrza Sochaczewa.  Ponad 300 pływaków z roczników 2001-2007 reprezentujących 28 klubów Mazowsza i województw ościennych rywalizowało na 25-metrowym basenie w wyścigach 4 stylami na dystansach 50 i 100 metrów.

Ciekawą konkurencją był tzw. wyścig australijski - oddzielnie dla dziewcząt i chłopców - do którego kwalifikowało się sześć najlepszych wyników z konkurencji 100 metrów stylem dowolnym, bez podziału na kategorie wiekowe. Wyścig australijski polega na pięciu startach co 2 min, na dystansie 50m stylem dowolnym. W każdym wyścigu odpada ostatni zawodnik, a wyścig 5 jest wyścigiem finałowym pozostałych dwóch zawodników.

Występ grójczan w tych zawodach można uznać za udany, gdyż trud włożony w regularne treningi zaowocował poprawą wyników u wszystkich startujących. Na szczególne wyróżnienie zasługuje start Jasia Werpachowskiego w stylu grzbietowym, który wywalczył brązowy medal na dystansie 100 merów z czasem 1:22.52.

Wszystkim naszym zawodnikom dziękujemy za uczestnictwo i godne reprezentowanie naszego miasta w tych zawodach oraz życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnych startach.

Skład reprezentacji UKS ORION:
Jędrzej Broński
Kacper Dębek
Franciszek Dominiak
Julia Goszczyńska
Natalia Grzejszczyk
Łukasz Jakubczak
Radosław Kęcik
Daria Kowalczyk
Bartłomiej Stępniewski
Dawid Szpadzik
Aleksander Walenciej
Barbara Werpachowska
Jan Werpachowski
Paweł Zegarski - trener
+ Rodzice - podziękowania za gorący doping!

uks orion 1muks orion 2muks orion 3m

 

 

Wojciech Werpachowski
UKS "ORION"