Turnieje, zawody...

dycha mPiękna pogoda, roześmiane dzieci i młodzież, mnóstwo kibiców to VI Grójecka Dycha. W kolejnym grójeckim biegu ulicznym 2 października wzięło udział ponad 600 uczestników.

Imprezę rozpoczęły biegi dziecięce, w których łącznie pobiegło 378 dzieci i młodzieży. W bieg głównym na dystansie 10 kilometrów sklasyfikowano 199 zawodniczek i zawodników oraz 69 rolkarzy. Trasę biegu zabezpieczało 68 osób w tym policja, wojsko, straż pożarna, straż miejska pracownicy agencji ochrony i wolontariusze.

Impreza przygotowywana była przez wiele tygodni. Współpracowaliśmy z różnymi podmiotami, instytucjami i osobami prywatnymi. Została wykonana ogromna praca, w którą włożyliśmy serce i mnóstwo zaangażowania. Nasza dycha jest organizowana przez biegaczy dla biegaczy i rolkarzy. Wkładamy w nią pasję, co mamy nadzieję, czują startujący u nas biegacze i rolkarze. Uczestnicy dobrze się bawili, smakowali grójeckie jabłka i pyszną wojskową grochówkę po ukończonym biegu. Padły też dobre wyniki, zwłaszcza przy takiej temperaturze jaką mieliśmy w niedzielę.

Klasyfikację Open kobiet wygrała Monika Kaczanowska z Grójca z wynikiem 43 minut 32 sekundy. Wśród mężczyzn najszybszy był Marcin Puszewkiewicz 34 minuty 43 sekund z Koluszek. Klasyfikację mieszkańców gminy i miasta Grójec wygrała Monika Kaczanowska 43,32 sek., przed Agnieszką Stępniewską-Brogowicz 48,22 sek. i Agnieszką Nowaczewską 50,21 sek., a wśród mężczyzn Tomasz Pelchen 38,19 sek.  przed Mateuszem Kalinowskim 43,10 sek. i Mariuszem Konopka 43,22 sek.. Klasyfikację niepełnosprawnych wygrał Paweł Tęcza z wynikiem 44,34 sek.. Wśród rolkarzy triumfowali Dominika Karaś z Warszawy i Mateusz Kania z Konstancina odpowiednio z wynikami 19 minut 45 sekund oraz 17 minut i 33 sekund.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcy kategorii wiekowych w biegach dzieci i młodzieży otrzymali medale oraz sok tłoczony z grójeckich jabłek. Jednakowo sokiem nagradzani byli uczestnicy biegu głównego, którzy zamiast medali otrzymywali puchary. Specjalnie uhonorowani zostali także najstarsza i najstarszy uczestnik biegu. Rozlosowaliśmy ponadto dwie hulajnogi i cztery rowery.

Głównym sponsorem biegu była firma PPHU Activ właściciel marki Royal Apple. Dodatkowo Celsium Sp. z o.o., Faurecia Automotive Polska S.A., MP Apartment, Pizzeria Roma oraz wiele innych. Współpracowaliśmy z 1 Ośrodkiem Radioelektronicznym, Aresztem Śledczym, Publicznym Gimnazjum w Grójcu oraz samorządem lokalnym. Nieoceniona jest praca wolontariuszy. W wolontariacie pracowali nasi przyjaciele biegacze oraz wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Belsku Dużym, LO Grójec i ZSP Grójec. Byliście świetni. Dziękujemy wszystkim naszym sponsorom oraz partnerom i zapraszamy do współpracy za rok.

Wyniki dostępne są na stronie: www.elektronicznezapisy.pl


                                                                                                                                                                                                 tekst: DOIS GOS
zdjęcia: Dariusz Gwiazda

dycha 1mdycha 2mdycha 3mdycha 4mdycha 5mdycha 6mdycha 7mdycha 8mdycha 9mdycha 10mdycha 11mdycha 12m