Turnieje, zawody...

uks mCzerwiec to miesiąc lubiany przez większość z nas. Kojarzy się głównie z końcem nauki i początkiem letniego wypoczynku. Zwieńczeniem czerwcowych atrakcji dla klubowiczów sekcji pływackiej UKS „ORION” był udział w IV Nocnym Sztafetowym Maratonie Pływackim zorganizowanym przez Centrum Sportu i Rekreacji w Warce w dniu 24 czerwca.

Słowo dzień nie jest tu najtrafniejszym określeniem, gdyż zawodnicy rozpoczęli zmagania o godzinie 21:00, a zakończyli punktualnie o północy. 3 godziny spędzone w wodzie zaowocowały przepłynięciem 12 kilometrów i 257 metrów, co pozwoliło na zajęcie III miejsca wśród 6 doborowych sztafet. Zawodnicy ORION-a byli jedną z najmłodszych ekip.

Skład:
Kuba Kosiorek
Kacper Dębek
Julia Goszczyńska
Barbara Werpachowska
Jan Werpachowski
Paweł Zegarski – opiekun / kapitan sztafety

Gratulacje należą się również drugiej drużynie związanej z naszym miastem, reprezentującej barwy społeczności „Aktywni Grójec” w składzie:
Dariusz Grzybowski
Grzegorz Jakubisiak
Paweł Jaroszyński
Marcin Łach
Arkadiusz Zegarski

W momencie gdy sztafety szykowały się do nocnego maratonu pływackiego, pozostała część klubowiczów kończyła pełne wrażeń spotkanie integracyjne w parku linowym. Dzieci, młodzież i rodzice mieli do swojej dyspozycji 3 trasy o różnej długości i poziomie trudności. Obsługa parku najpierw przeprowadziła obowiązkowe przeszkolenie, a następnie pomagała, gdy zaistniała taka potrzeba, w zmaganiach z przeszkodami zawieszonymi od 1,5 do 10 metrów nad ziemią. Głodne wrażeń organizmy młodszych i starszych naśladowców Tarzana uzupełniały zasoby energii za pomocą grillowanych przysmaków.

Blisko 2 tygodnie wcześniej, w sobotę 11 czerwca UKS "ORION" również wziął udział w dwóch imprezach sportowych. 20-stka klubowiczów wystartowała w Otwartych Mistrzostwach Góry Kalwarii w sprincie pływackim Lato - 2016, zdobywając ponad 30 medali. Szczególną radość, zarówno zawodnikom, ich rodzicom, jak i instruktorom, sprawiły medale wywalczone przez najmłodszych. Ci, którzy nie zajęli miejsc medalowych, również zasługują na pochwałę za walkę do samego końca, gdyż w wielu przypadkach od miejsca na tzw. pudle dzieliło ich naprawdę niewiele.

Jędrzej Broński 3x brąz
Kacper Dębek 3x złoto
Franciszek Dominiak 2x brąz, srebro
Łukasz Jakubczak 2x brąz, srebro
Jakub Kosiorek 3x złoto
Zosia Kosiorek brąz
Daria Kowalczyk złoto, srebro, brąz
Paulina Piątkowska srebro
Piotr Suchecki 3x złoto
Dawid Szpadzik 2x srebro
Jakub Karas złoto
Aleksander Walenciej złoto
Barbara Werpachowska 2x złoto, srebro
Seweryn Wojciewski srebro
Igor Zakrzewski 2x srebro

W tym samym czasie Jan Werpachowski mierzył się z czołówką krajowych pływaków w finale cyklu zawodów Od Młodzika Do Olimpijczyka. Miejsc medalowych nie wywalczył, ale sam udział w zawodach tej rangi i wyniesione doświadczenia powinny zaowocować jeszcze lepszymi wynikami w przyszłości.

Obserwując uśmiechnięte twarze i zawiązane przyjaźnie, progres umiejętności i wyników osiąganych przez klubowiczów Oriona, należy również wymienić instruktorów szkolących i opiekujących się młodymi pływakami. Iga i Joanna Czernickie, Paweł Zegarski i Grzegorz Molga to pasjonaci pływania, którzy z powodzeniem zaszczepiają w młodych ludziach zamiłowanie do kultury fizycznej. Sport to wspaniałe narzędzie aby się rozwijać, uczyć systematyczności, współdziałania w grupie, rywalizacji, które to przekładają sie również na inne aspekty życia.

Wojciech Werpachowski
UKS "ORION"

 

uks 1muks 2muks 3m