Turnieje, zawody...

judocy mW dniu 10 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Judo pod patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, podczas którego walczyli młodzi judocy z Grójca, trenujący na co dzień w szkole Podstawowej nr 1.

 

W turnieju wystartowało 340 zawodników reprezentujących łącznie 37 klubów z Polski oraz reprezentacja zawodników z Litwy.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Z grójeckiego klubu Judo wystartowało czworo zawodników, a troje z nich zdobyło medale. Wspaniale spisały się 8 letnie: Hania Brzozowska (kat. wag. do 23 kg) i Ula Stachera (kat. wag. do 26 kg), wygrywając wszystkie swoje walki, zdobywając tym samym złote medale. Hartem ducha wykazał się Dawid Cichocki (kat. wag. do 38 kg), który po pierwszej przegranej walce, nie poddał się i wywalczył brązowy medal.

W godzinach popołudniowych w tej samej Hali Sportowej odbył się także turniej „Funny Judo” dla młodych zawodników stawiających swoje pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Po pełnych emocji walkach grójeccy judocy wywalczyli:

Złote medale – Natalia Kołacz, Weronika Binkowska, Muchtor Akramov oraz Wojtek Michoń,
Srebrne medale – Joanna Kaczorowska i Kuba Kołacz,
Brązowe medale- Franek Dominiak i Patryk Nowalski.
Życzymy im jeszcze wielu takich występów w przyszłości.

M.Brzozowski