Turnieje, zawody...

karate mW dniu 20 marca 2016 w Warszawie odbył się Europejski Puchar Karate IKA. W zawodach wystartowało ponad 300 zawodników między innymi z Włoch, Serbii, Indii, USA, Ukrainy, Białorusi, Polski. Gościem honorowym zawodów był legendarny mistrz karate Soke Takayuki Kubota 10 dan wraz ze swoimi asystentami: Rod Kuratomi 7 dan oraz Ted Bratakos 7 dan. Organizatorem zawodów był Polski oddział International Karate Association.

W Pucharze wystartowali również zawodnicy Klubu Karate „Seiken” Grójec, prowadzonego przez Shihana Jacka Chałupkę oraz Sensei Szymona Ciepieniaka, zdobywając 6 medali: 1 złoty,  2 srebrne i 3 brązowe. W konkurencjach dziecięcych znakomicie spisał się 9 letni Paweł Jakubowski, zajmując trzecie miejsce (kumite). W juniorach (15-17 lat) bez konkurencyjny okazał się Łukasz Gołąb (15 lat), który dzień wcześniej zdał egzamin na czarny pas, przed samym Soke Takayuki Kubota. Obecnie jest to najmłodszy czarny pas w Polsce nadany przez Japończyka! Łukasz zdobył dwa medale: złoto w konkurencji kata oraz srebro w konkurencji kumite.

W najbardziej prestiżowych konkurencjach jakimi są konkurencje seniorskie zawodnicy z Grójca zdobyli trzy medale: Grzegorz Michalak srebro w kata, brąz w kumite oraz Mariusz Wierzbicki w weteranach - brąz w kata. Kolejnym sprawdzianem naszych zawodników będzie Puchar Europy w karate shotokan, który odbędzie się również w Polsce pod koniec maja.

Puchar Europy poprzedziły dwudniowe szkolenia dla Polskich karateków, które prowadził mistrz Takayuki Kubota wraz ze swoimi asystentami.                                                                                                       

Paulina Asendrych

karate mmkarate 1mkarate 2mkarate 3mkarate 4mkarate 5m