Turnieje, zawody...

grand m23 stycznia 2016 roku na grójeckiej pływalni "WODNIK" rozegrano już trzecią edycję otwartych mistrzostw w pływaniu pod nazwą GRAND PRIX GRÓJEC. Otwarcia zawodów dokonał Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Grójec Pan Karol Biedrzycki oraz przedstawiciele organizatorów: Pan Ireneusz Wojciechowski, menadżer sportu Grójeckiego Ośrodka Sportu "MAZOWSZE" oraz Pan Paweł Zegarski, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "ORION".

Pozytywne doświadczenia wyniesione przez uczestników poprzednich edycji sprawiły, że limit 150 zgłoszeń został w pełni wykorzystany. W sobotni poranek do rywalizacji zgłosiła się rekordowa liczba zawodników. 148 dziewcząt i chłopców reprezentowało następujące kluby pływackie:
1. UKS "SKALAR" Góra Kalwaria (32 startujących zawodniczek i zawodników)
2. MKS "WODNIK" Radom (28)
3. UKS "ORION" Grójec (23)
4. KP SIGNOVUM Grójec (23)
5. Sekcja pływacka Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej (21)
6. LKS "MAZOWSZE" Miętne (11)
7. MUKS "DELFIN" Pionki (8)
8. KP "WISŁA" PULAWY (1)
9. niezrzeszony (1)
Każdy z zawodników miał możliwość startu w trzech konkurencjach indywidualnych z 5 możliwych (styl dowolny, grzbietowy, klasyczny, motylkowy i zmienny), w jednej sztafecie oraz w konkurencji pływania na odległość pod lustrem wody.

Dorobek medalowy w podziale na kluby prezentuje się następująco:
   

 

ZŁOTO

SREBRO

BRĄZ

WODNIK

24

24

16

SKALAR

22

11

11

WOPR

10

12

6

SIGNOVUM

7

8

10

ORION

4

7

11

MAZOWSZE

1

-

6

DELFIN

-

3

3

WISŁA

-

1

-

niezrzeszony

-

-

1

Lista medalowa zawodników reprezentujących Grójec:

UKS "ORION"
Jan WERPACHOWSKI (2x złoty, srebrny)
Barbara WERPACHOWSKA (2x złoty, brązowy)
Kacper DĘBEK (2x srebrny)
Jakub KOSIOREK (2x srebrny)
Kacper RYCZKOWSKI (srebrny, brązowy)
Aleksander WALENCIEJ (srebrny, brązowy)
Natalia GRZEJSZCZYK (2x brązowy)
Julia GOSZCZYŃSKA (brązowy)
Daria KAŁUŻA (brązowy)
Jakub KŁODA (brązowy)
Zofia KOSIOREK (brązowy)
Daria KOWALCZYK (brązowy)
Mikołaj MAZUR (brązowy)
Bartłomiej STĘPNIEWSKI (brązowy)
Seweryn WOJCIEWSKI (brązowy)
Igor WOJDALSKI (brązowy)

KP SIGNOVUM
Jakub PIETRZAK (2x złoty, srebrny, 2x brązowy)
Wojciech MOZGA (złoty, 2x srebrny)
Marianna ŻÓŁTOWSKA (2x złoty)
Julia FRYDRYCH (2x srebrny, brązowy)
Jakub ZDANKOWSKI (złoty, 2x brązowy)
Martyna CHĄDZYŃSKA (2x srebrny)
Aleksandra GRZYBOWSKA (2x srebrny)
Mikołaj DODACKI (srebrny, brązowy)
Klaudia MŁOŻNIAK (srebrny, brązowy)
Albert GRZEGRZÓŁKA (2x brązowy)
Maja BARANOWSKA (złoty)
Aleksander DULEMBA (srebrny)
Filip KUSZTYKIEWICZ (srebrny)
Maciej SOBIERAŃSKI (srebrny)
Jakub GÓRKA (brązowy)

KP "WISŁA" PUŁAWY
Julia BROŃSKA (srebrny)

Zawody zakończył dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu "MAZOWSZE" Pan Jerzy Bińkiewicz.

Organizatorzy III GRAND PRIX GRÓJEC chcieliby bardzo podziękować rodzicom z UKS "ORION", pracownikom grójeckiej pływalni "WODNIK" oraz placówek oświatowych Grójca za aktywne uczestnictwo przy organizacji całej imprezy.

Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "ORION" i  Grójecki Ośrodek Sportu "MAZOWSZE". Wsparcie finansowe i materialne zapewnili:
Urząd Gminy i Miasta Grójec
PPHU ACTIV z Belska Dużego - producent naturalnych soków Royal Apple
Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. - Zakład produkcyjny w Michrowie
Restauracja "U Niedźwiedzia" z Mogielnicy

Ireneusz Wojciechowski
GOS

 

grand 1mgrand 2mgrand 3m