Turnieje, zawody...

Reprezentacja dziewcząt Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu zdobyła brązowy medal w finałach XVII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce nożnej, które odbyły się 2 - 3 czerwca 2015r w Radomiu.

Zawodniczki, rywalizując z najlepszymi reprezentacjami szkół województwa mazowieckiego, w drodze do finału nie przegrały żadnego spotkania, odnosząc sukcesy w naszej gminie, powiecie i w finałach w Radomiu.

Podczas dwudniowych rozgrywek finałowych reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu w grupie eliminacyjnej pokonała PSP Pniewo 4 – 0, PSP Drobin 4 – 1 i uległa PSP w Mariance 1 – 2. Drużyna zajęła II miejsce w grupie, a w meczu o finał z PSP nr 319 z Warszawy okazała się słabsza i przegrała 1 – 0.  W rywalizacji o III miejsce PSP nr 1 w Grójcu po zaciętym pojedynku zremisowała z PSP nr 1 Ząbki. W karnych Martyna Jakubowska, Oliwia Malesa, Karolina Starosta bezbłędnie wykonały swoje zadanie, a bramkarka Zuzanna Rerych obroniła strzał reprezentantki z Ząbek i zdobycie historycznego medalu stało się faktem.

Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że po raz pierwszy drużyna z powiatu grójeckiego stanęła na podium Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w minipiłce nożnej.

Historyczny brąz wywalczyły: Zuzanna Rerych, Oliwia Malesa, Martyna Jakubowska, Julia Tokarska, Weronika Karbowniak, Karolina Starosta, Joanna Płochów, Zuzanna Oziemska, Adrianna Witkowska, Kamila Byrska.

Gratulujemy!

XVII Mazowieckich Igrzysk 1d