Turnieje, zawody...

W dniu 3 maja w Turynie (Włochy), odbył się Puchar Europy w Karate. Organizatorem zawodów był Hanshi Gorgio Bortolin 9 dan, który stoi na czele Włoskiej Federacji Karate IKA. W turnieju wzięli również udział zawodnicy Klubu Karate „Seiken” Grójec: Jacek Chałupka, Krzysztof Chałupka oraz Szymon Ciepieniak. Nasi zawodnicy wywalczyli 4 medale (2 złote i 2 srebrne).

Bracia Chałupka podzielili między sobą złote krążki. Sensei Krzysztof zwyciężył w kumite, natomiast jego brat Sensei Jacek w kata.

Puchar Mistrzów poprzedzony był dwudniowymi treningami z jednym z największych mistrzów japońskiego karate Soke Takayuki Kubota 10 dan. Soke Kubota podczas sesji porannych skoncentrował się na Kata oraz Kumite, natomiast sesje popołudniowe to kilkugodzinne treningi Kubojitsu oraz Kubotanu (krótka pałeczka przy kluczach).

W dniu 2 maja odbyły się egzaminy na stopnie mistrzowskie w karate prowadzone przez Soke oraz jego asystentów (Rod Kuratomi 7 dan, Ted Bratakos 7 dan) . Sensei Szymon Ciepieniak zdał egzamin na 2 dan w karate Gosoku –ryu.

Wyniki:
Jacek Chałupka – złoto (kata), srebro (kumite)
Krzysztof Chałupka – złoto (kumite), srebro (kata)
Szymon Ciepieniak – IV m. (kata)

Gratulujemy!

karate turyn 1d

karate turyn 2d