Inwestycje

plac zabaw uleniec mNowy plac zabaw w Uleńcu

Zakończyły się prace przy budowie nowego placu zabaw w Uleńcu. Roboty prowadziła firma „ZIEL-BUD” Wojciech Rukat z Warszawy.

 

Na nowym przestronnym placu zabaw pojawiły się dwie huśtawki, bujak na sprężynie, czteroramienna karuzela tarczowa, zestaw sprawnościowy ze zjeżdżalnią oraz drewniana sześciokątna altana i ławka. Oprócz urządzeń zabawowych wnętrze przyozdobiły krzewy, a teren pokryto piaskiem i korą.

plac zabaw uleniec1 d

plac zabaw uleniec2 d

plac zabaw uleniec3 d
Rok wcześniej w sąsiedztwie placu zabaw została posadzona trawa i powstało boisko do piłki nożnej, a całe miejsce rekreacyjne ogrodzono.

Plac zabaw w Uleńcu powstał z myślą o najmłodszych mieszkańcach wsi. Jest to idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu przez dzieci i młodzież na świeżym powietrzu oraz integracji społecznej – mówi Jacek Stolarski Burmistrz Gminy i Miasta Grójec.

plac zabaw uleniec4 d

Całkowity koszt budowy nowego placu zabaw wyniósł 34.883,72 zł. Na realizację zadania pn. „Plac zabaw w Uleńcu jako miejsce rekreacji przeznaczone do użytku publicznego” Gmina Grójec otrzymała 80% dofinansowanie w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” (PROW 2007-2013). Pozostałe środki pochodziły z gminnego budżetu.

Karol Biedrzycki