piknik_w_gluchowie_m

I Powiatowe Święto Sportu

W dniu 04.06.2011r. Urząd Gminy i Miasta Grójec, Grójecki Ośrodek Sportu Mazowsze, Grójeckie TKKF i Powiat Grójecki wspólnie zorganizowali I Powiatowe Święto Sportu. Gospodarzem zawodów była radna Rady Miejskiej a jednocześnie sołtys Głuchowa pani Barbara Pawlak.

Zmagania na boisku Głuchowa uroczyście otworzył Burmistrz Gminy i Miasta Grójec pan Jacek Stolarski, Zastępca Burmistrza pan Janusz Gaweł oraz Dyrektor GOS Mazowsze pan Jerzy Bińkiewicz.

piknik_w_gluchowie4_d

Mimo uciążliwego upału turnieje zgromadziły ponad 170 dzieci i około 80 rodziców i dziadków. Koordynacją przebiegu zmagań oraz zapisami chętnych uczestników zajmował się pani Alicja Głogowska. Zadaniem prezesa Grójeckiego TKKF był sprawny przebieg wszystkich konkurencji. Dzieci podzielone na poszczególne grupy wiekowe: klasa 0-3, klasa 4,5,6 i gimnazjum, rywalizowały w: mini turnieju piłki nożnej, biegu ze szklanką wody, biegu do oczka wodnego oraz w szybkim jedzeniu banana. I miejsce w mini turnieju piłki nożnej zajęły drużyny: GPSZ Głuchów i CITY Grójec.

piknik_w_gluchowie1_d

piknik_w_gluchowie5_d

W konkurencji biegu ze szklanką wody podium przypadło następującym osobom:
- Dryżyna Dominika Łukasika
- Drużyna Patrycji Rylskiej
-Drużyna Marty Burcewicz
- Drużyna Weroniki Sitko
 Zaś najszybciej zjadły banana następujące pary zawodników:
- Piotr Burcewicz i Dominik Łukasik
- Bartosz Petrykowski i Cezary Sieczkowski
- Karolina Kurczyńska i Patrycja Ryfczak
- Sandra Sanałczyk i Kamil Nepelski

Najwięcej emocji dostarczył bieg do oczka wodnego. Wśród dzieci pierwsze miejsca wywalczyli: Michał Wiśniewski, Kamil Dąbrowski ( najmłodszy zawodnik biegu), Cezary Sieczkowski, Weronika Walczak, Dawid Rejmiś, Natalia Pawlikiewicz, Łukasz Procek, Weronika Ślusarek, Dominika Bińkowska.

piknik_w_gluchowie3_d

piknik_w_gluchowie6_d

piknik_w_gluchowie7_d

Dziadkowie i rodzice również pokazali swoją dobrą formę w spontanicznym biegu rodziców i dziadków. Gratulujemy spontaniczności i sprawności fizycznej.  W czasie zmagań sportowych dzieci miały zapewniona wodę, soki, słodycze, lody i kiełbaski z grilla przygotowane przez rodziców aktywnie pomagających przy organizacji niniejszej imprezy.
I Powiatowe Święto Sportu zakończyła atrakcyjna loteria, w której każdy los był wygrany. Losujące dzieci zabrały do domów maskotki, gry, samochody a nawet kilka gołębi.
Nagrody dla zwycięzców I Powiatowego Święta Sportu zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe Grójec, Gminę Grójec i GOS Mazowsze. Nagrody wręczała pani Barbara Pawlak - radna Rady Miejskiej w Grójcu.

piknik_w_gluchowie2_d

Serdecznie podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów niniejszych zawodów, rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w sprawnym przebiegu rozgrywek oraz do Pana Kazimierza Pałczyńskiego za dowóz dzieci z Grójca do Głuchowa i pana Włodzimierza Jaworskiego za umilenie tego słonecznego dnia muzyką i zabezpieczenie nagłośnienia, a także samym dzieciom za uczestnictwo w rywalizacji z wielkim zapałem i uśmiechem na twarzy.
Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji Powiatowego Święta Sportu.

TKKF