wgrkis_grojec_biega_m

Bieg ulicami Grójca

W sobotę 8 maja 2010 w Grójcu odbyła się V edycja „Polska Biega”. Uczestnicy zgromadzili się przy Hali Sportowej „Spartakus”, z której ruszyli w swój 3,5 kilometrowy bieg po Grójcu. Zawodnicy biegli ulicami, Lewiczyńską, Polną, Drogowców, meta była również przy „Spartakusie”, gdzie czekała na nich woda i pączek.

Całą drogę biegu zabezpieczali żołnierze z Jednostki Wojskowej 3411 w Ogrodzienicach, a biegaczy przez ulice prowadził radiowóz grójeckiej Straży Miejskiej.

wgrkis_grojec_biega1_d

Pogoda podczas biegu dopisała, jak i dopisali uczestnicy. Biegli gimnazjaliści, a obok nich osoby starsze. Wszyscy potraktowali to jako sprawdzenie swoich umiejętności, ale ważniejsze od tego były dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu. Po zakończeniu biegu rozlosowane były nagrody, które ufundował główny sponsor Bank BGŻ z Grójca.
Organizatorami wydarzenia był burmistrz Gminy i Miasta Grójec, pan Jacek Stolarski, Grójecki Ośrodek Sportu oraz Stowarzyszenia WGR Kultura i Sport.
Prezes Stowarzyszenia WGR Kultura i Sport, dziękuje panu burmistrzowi oraz Grójeckiemu Ośrodkowi Sportu, za udostępnienie obiektu, oraz dziękuje JW. 3411 i Straży Miejskiej za dopilnowanie bezpieczeństwa podczas całego biegu.

WGR Kultura i Sport