marceli_biegi_papieskie2010_m

V EDYCJA BIEGÓW KU CZCI PAPIEŻA JANA PAWŁA II

25 kwietnia na stadionie Mazowsza Grójec odbyły się niecodzienne biegi. Ich niezwykłość polegała na tym, iż poświęcone zostały pamięci wielkiego człowieka i Polaka Papieża Jana Pawła II, bowiem w tym roku przypadała 5 już rocznica Jego śmierci.

Tegoroczne obchody nosiły nazwę Grójeckie Biegi Papieskie i była to już ich 5 edycja. Organizatorem było jak w latach poprzednich Mazowieckie Stowarzyszenie Karate. To właśnie jego prezes, p. Marceli Bińkowski, który na co dzień jest trenerem w klubie MARCELI  TEAM, był pomysłodawcą tej cyklicznej imprezy sportowej.

marceli_biegi_papieskie2010a_d

marceli_biegi_papieskie2010b_d

marceli_biegi_papieskie2010e_d

W tym roku Grójeckie Biegi Papieskie zgromadziły rekordową liczbę uczestników. W słoneczne niedzielne popołudnie na stadionie Mazowsza Grójec zgromadziło się aż 125 osób, w tym dzieci, młodzież z grójeckich szkół, dorośli, a nawet całe rodziny. Na rozpoczęcie na godz.15 przybyli: Burmistrz Gminy i Miasta p. Jacek Stolarski, Przewodniczący Rady Miasta p. Grzegorz Pruś, Dyrektor Grójeckiego Ośrodka Sportu p. Jerzy Binkiewicz oraz Menedżer GOS Mazowsze p. Ireneusz Wojciechowski. Przewodniczący Rady Miasta p. Grzegorz Pruś oraz Menedżer GOS p. Ireneusz Wojciechowski chętnie przyłączyli się do biegów zasadniczo wpływając na ich wynik. Patronat nad Grójeckimi Biegami ku czci Papieża Jana Pawła II objął Burmistrz Gminy i Miasta p. Jacek Stolarski. Współorganizatorem imprezy był GOS Mazowsze.

marceli_biegi_papieskie2010f_d 

marceli_biegi_papieskie2010c_d

marceli_biegi_papieskie2010d_d

Dla wszystkich organizator, Mazowieckie Stowarzyszenie Karate MARCELI  TEAM , przewidział koszulki, napoje i słodycze.
Cieszyć może również dystans, jaki przebiegli wszyscy uczestnicy, a wyniósł on 535km 600 m.
Tak duże zainteresowanie biegami, chęć i radość, jaka malowała się na twarzach uczestników pokazują, jak wielkie zapotrzebowanie jest na takie sportowe „zabawy’’.

Marceli Bińkowski