• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

 

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.

herbZ dniem 30.06.2019 roku następuje likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.
Płatności na rzecz gminy można dokonywać:

- kartą płatniczą w budynku urzędu

- przelewem bankowym na konto urzędu 64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

- w każdym oddziale Banku Pekao S.A. bez ponoszenia kosztów prowizji. Najbliższy oddział Banku Pekao S.A . znajduje się w Grójcu przy ul. Bankowej 11.

Od teraz na poczcie potwierdzimy tożsamość aplikacją mobilną mObywatel

mObywatelJuż od 23 kwietnia 2019 możemy odbierać przesyłki na poczcie pokazując dowód w aplikacji mObywatel. Wcześniejsze odmowy przekazania paczki odchodzą zatem do lamusa.

Aplikacja mObywatel nie jest „zamiennikiem” dowodu osobistego, ale może go zastępować w niektórych sytuacjach, np. na recepcjach, przy zakładaniu kart lojalnościowych, w hotelach, wypożyczalniach sprzętu sportowego, czy przy wejściu na basen lub siłownię.

 

W aplikacji są dokładnie te same dane, co w dowodzie osobistym użytkownika: imię i nazwisko, zdjęcie (to samo, co w dowodzie), data urodzenia, numer PESEL, numer i termin ważności dokumentu, a także informacja, kto wydał dowód osobisty.

Proces pobierania, instalowania i rejestracji w aplikacji przetestowali nasi urzędnicy – wszystko zajęło 10 minut, wraz z zakładaniem nieistniejącego jeszcze Profilu Zaufanego poprzez bankowość mobilną. Aplikacja jest intuicyjna i poprowadzi nas skrupulatnie przez całą procedurę.

Oprócz dowodu w aplikacji możemy również posługiwać się legitymacją szkolną i studencką. Niestety, w mObywatel nie można posiadać wersji cyfrowej prawa jazdy – ten dokument nadal musi funkcjonować fizycznie w naszym portfelu.

LINK do szczegółowych informacji rządowych na temat aplikacji mobilnej mObywatel:
https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/mdokumenty-potwierdzaj-tozsamosc-smartfonem

Materiał promocyjny Urzędu Gminy i Miasta Grójec