• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Zapowiedź 60. Święta Kwitnących Jabłoni 2019

skj m60. Święto Kwitnących Jabłoni w 2019 roku będzie dwudniową imprezą, trwającą 17 maja w piątek na kobylińskim placu targowym oraz 18 maja w sobotę na rynku w Grójcu. Tegoroczna edycja nawiązywać będzie do Jubileuszu 600-lecia miasta, choć to nie będą główne obchody tej rocznicy.


Pierwszy dzień ŚKJ spędzimy w rytmie disco polo, a czas umilą nam Hubert Dziku Dzikołowski oraz zespół Bayera. Huczne granie zakończy dyskoteka. W sobotę będzie bardziej rock’n’rollowo. Dla Mieszkańców zagra band Touch the Soul o prawdziwie amerykańskim charakterze oraz finalista programu The Voice of Poland – Michał Szczygieł. Rockową gwiazdą wieczoru będzie Katarzyna Nosowska.

Dobór terminu, lokalizacji oraz programu podyktowany był w dużej mierze opiniami zebranymi podczas stacjonarnych oraz internetowych Konsultacji Społecznych, które odbyły się w pod koniec ubiegłego roku. Wzięliśmy pod uwagę: zróżnicowane preferencje muzyczne naszych Mieszkańców, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, sugestie dotyczące rezygnacji z niedzielnych ze względu na trwające w maju komunie oraz przeszkodę w postaci „pracującego” poniedziałku, a także podzielone opinie na temat samego miejsca odbywania się ŚKJ poparte naprawdę różnorodnymi argumentami – w tej kwestii pracujemy jeszcze nad złotym środkiem na kolejne lata. Czynimy starania, aby wysprzątać i uporządkować teren przy amfiteatrze, gdzie w tym roku miałyby stanąć karuzele. Gdyby jednak nie udało się to w tym roku, wesołe miasteczko ulokowane będzie na placu targowym w Kobylinie.

W ramach sześćdziesiątej edycji tego święta specjaliści ds. Promocji Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu przygotowali logo i identyfikację wizualną, które będą używane w latach kolejnych, aby umocnić rangę tego wydarzenia w naszej Gminie.