• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

 

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.

herbZ dniem 30.06.2019 roku następuje likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.
Płatności na rzecz gminy można dokonywać:

- kartą płatniczą w budynku urzędu

- przelewem bankowym na konto urzędu 64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

- w każdym oddziale Banku Pekao S.A. bez ponoszenia kosztów prowizji. Najbliższy oddział Banku Pekao S.A . znajduje się w Grójcu przy ul. Bankowej 11.

Nowy wentylator dla OSP Kośmin

wentylator mWe środę 9 stycznia 2019 roku Burmistrz Gminy i Miasta Grójec oficjalnie przekazał wentylator oddymiający z silnikiem o wartości 3400 złotych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kośminie, który został sfinansowany w równych częściach przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego (50%) oraz Urząd Gminy i Miasta Grójec (50%).

Wentylator tego typu może być instalowany do wyciągania gorącego dymu i powietrza, spalin tworzących się w trakcie pożaru. To właśnie gazy, a nie ogień, jak powszechnie się wydaje, stanowią największe zagrożenie podczas pożarów w lokalach gastronomicznych, podziemnych parkingach lub centrach handlowych. Ofiara pożaru, bardziej narażona jest na niewydolność oddechową i śmierć z jej powodu niż rzeczywiste spalenie się.