• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Bezpłatne szczepienia HPV

szczepienia mBurmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza dziewczynki urodzone w 2005 roku zamieszkałe na terenie Gminy Grójec wraz z rodzicami lub opiekunami prawnymi do wzięcia udziału w akcji szczepień przeciwko zakażeniom HPV. Termin podania pierwszej dawki upływa 31 grudnia!

Większość szczepionek podawana jest w dzieciństwie. Są jednak wirusy, przeciwko którym można się zaszczepić dopiero w okresie dojrzewania. Tak jest w wypadku HPV – wirusa, który jest główną przyczyną rozwoju raka szyjki macicy. Szczepienia przeciwko HPV pomagają zabezpieczyć przed najgroźniejszymi odmianami tego wirusa. W połączeniu z regularnymi badaniami cytologicznymi to najskuteczniejsza forma ochrony przed groźnym rakiem szyjki macicy i innymi chorobami, za które odpowiedzialny jest wirus HPV.

Ostrzeżenie

W związku z przekroczeniem w 2019 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego (PM 2,5 oraz PM 10) w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.
Obowiązuje do do dnia 26.03.2019 r. godz. 23.59

plakat  d

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

patronat

 

 

 

poznaj

 

pszok1

uke d