• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Rusza budowa budynku mieszkalnego komunalnego

budynek mW środę, 19 września miało miejsce wprowadzenie na budowę wykonawcy budynku mieszkalnego komunalnego przy ul. Kościelnej 10. Podczas spotkania obecni byli burmistrz Jacek Stolarski, zastępca burmistrza Karol Biedrzycki, naczelnik Wydziału Inwestycji pani Krystyna Jakubczyk, inspektorzy nadzoru i przedstawiciele firmy realizującej inwestycję.

Prace na miejscu rozpoczną się od rozbiórki istniejącego budynku dwukondygnacyjnego. Następnie ekipa przystąpi do budowy obiektu wielorodzinnego, trzykondygnacyjnego z III kondygnacją w poddaszu użytkowym, niepodpiwniczonego i jednoklatkowego. Całkowita kubatura budynku będzie wynosiła 3 596 m3, natomiast sama powierzchnia użytkowa to 926,56 m3. W obiekcie zaprojektowano 20 mieszkań.

W budynku zostanie wykonana instalacja: wod-kan., co. (ciepło z sieci miejskiej) oraz elektryczna. Lokale będą wyposażone w podstawowe urządzenia elektryczne i sanitarne w stopniu umożliwiającym ich użytkowanie. Ściany i podłogi zostaną wykończone.

Na parterze, bezpośrednio przy wejściu do budynku zlokalizowano pomieszczenia techniczne tj. m.in. węzeł cieplny oraz pomieszczenie na wózki  i rowery.

Zadanie ma charakter inwestycji wieloletniej. Planuje się, iż jej zakończenie nastąpi do 30 września 2019 r. Wykonawcą prac jest firma ECO-INWEST sp. z o.o z Kielc. Umowny koszt budowy obiektu wynosi 3 466 270,45 zł.

budynek 1mbudynek 2mbudynek 3mbudynek komunalny1 mbudynek komunalny2 m