• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Królowa Szarlotki 2018

pl mTegoroczną Królową Szarlotki została Maja Turska z Lesznowoli. Konkurs już po raz trzeci został zorganizowany podczas festynu, który odbywał się na Placu Wolności w ramach Święta Kwitnących Jabłoni.

Szarlotka młodziutkiej zwyciężczyni została doceniona przez komisję w składzie: Barbara Pawlak, Jerzy Kasica i Stefan Migdalski (radni Rady Miejskiej) oraz Jakub Kosiorek (przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej). Królowa otrzymała tradycyjnie koronę, berło i robot wielofunkcyjny ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Grójec.

Szarlotkowy konkurs nie był jedyną atrakcją tegorocznego festynu. Na przybyłych w niedzielę na rynek czekało mnóstwo atrakcji. Były gigantyczne dmuchańce dla najodważniejszych, jeżdżące autka dla najmłodszych, liczne konkursy, w tym sortowania jabłek poprowadzony przez Stowarzyszenie Sady Grójeckie. Tradycyjnie swoje stoisko miały Warsztaty Terapii Zajęciowej prezentujące wyjątkowe rękodzieła.

Nie zabrakło akcentów typowo patriotycznych, takich jak wystawa pt: "Ojcowie Niepodległości" czy konkurs malowania Orła Białego przygotowany przez Młodzieżową Radę Miejską.

Na scenie publiczność bawili: Andrzej Ekiel i Włodzimierz Potoniec. Zabawy taneczne dla najmłodszych poprowadzili animatorzy z "Zaczarowanej Jaskini". Gorącymi oklaskami został przyjęty występ taneczny dziewczynek z Edustrefy. Natomiast w atmosferę dwudziestolecia międzywojennego publiczność wprowadził zespół "Koktajl" z wokalistką Moniką Orzeszko. W roli konferansjera koncertu "Piosenka jest dobra na wszystko" wystąpił Sławomir Drygalski.

pl 1mpl 2mpl 3mpl 4mpl 5mpl 6mpl 7mpl 8mpl 9mpl 10mpl 11mpl 12mpl 13mpl 14mpl 15mpl 16mpl 17mpl 18m