plakat obchodow gora m

Dzień Dziecka w Ogródku Jordanowskim

d mW czwartek, 1 czerwca najmłodsi mieszkańcy Gminy Grójec świętowali Dzień Dziecka w Ogródku Jordanowskim. Wydarzenie tradycyjnie zorganizowali: Pełnomocnik Burmistrza ds. Uzależnień, Straż Miejska, Grójecki Ośrodek Kultury, Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna oraz Grójecki Ośrodek Sportu. Do wspólnej zabawy przybyłych zachęcała prowadząca Ilona Feliksiak z GOK-u, a program imprezy, jak co roku, obfitował w mnóstwo atrakcji.

Na początku młodych gości przywitał Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski, który zaprosił wszystkie dzieci na słodką niespodziankę. Następnie przed obecną w ogródku publicznością zaprezentowali się rycerze, a ich pokaz przyciągnął spore grono miłośników. Swoje średniowieczne zainteresowania dzieci mogły również rozwijać na stoisku rycerskim, gdzie panowie prezentowali sztukę czerpania papieru oraz lepienia na kole garncarskim. Młodzi odwiedzający chętnie przymierzali zbroje rycerską, a odważniejsi podziwiali stanowisko katowskie.

Dla najmłodszych milusińskich przygotowano takie atrakcje, jak malowanie twarzy, zabawy z clownem i szczudlarzem, w tym pokazy sztuczek cyrkowych oraz puszczanie wielkich baniek. Wielu śmiałków próbowało swych sił na rowerze cyrkowym, choć trzeba przyznać, że już samo wsiadanie na ten arcydziwny pojazd było dużym wyzwaniem.

Nie zabrakło także tzw. kącika artystycznego, gdzie dzieci mogły malować oraz tworzyć instalacje kinetyczne. Natomiast prozdrowotne zabawy z żółtym pudełkiem przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna z Grójca.

Długie kolejki ustawiały się do stoiska panów strażników ze Straży Miejskiej, którzy rozdawali granatowe baloniki z herbem Gminy Grójec, lizaki, a także kubeczki z pysznym sokiem jabłkowym podarowanym przez Tłocznię Soków "Gwiazda". Po sąsiedzku zaś można było zasiąść na prawdziwym motorze policyjnym, a nawet obejrzeć wóz policyjny.

Nie lada atrakcję dla najmłodszych przygotowali strażacy z OSP Grójec. Zaprezentowali oni tzw. lanie piany. Po pokazie strażackim wielkie białe jezioro stało się miejscem wszelkiego rodzaju zabaw i szaleństwa dzieci.

Zmęczeni i zgłodniali tradycyjnie już mogli posilić się ciepłą zupką serwowaną przez pana Jackowskiego.

Dla fanów spędzania czasu na sportowo Ireneusz Wojciechowski z GOS-u przygotował tor przeszkód w Konkursie "Mały Komandos”. Z kolei dla miłośników dwóch kółek WGR Team Klub Kolarski zorganizował wyścig rowerowy o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Grójec. Jak na sportowe zawody przystało rywalizacja zakończyła się dekoracją, a zwycięzcy stanęli na podium, gdzie mogli odebrać puchary, medale i nagrody z rąk zastępcy burmistrza Karola Biedrzyckiego, dyrektora GOS-u Jerzego Bińkiewicza oraz Natalii Muranowicz z WGR Team.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy za rok!

d 1md 2md 3md 5md 6md 7md 8md 9md 10md 11md 12md 13md 14md 15md 16md 17md 18md 19md 20md 21md 22md 23md 24md 25m

Witam Państwa
na stronach serwisu
internetowego społeczności
Gminy i Miasta Grójec
 

Burmistrz
Jacek Stolarski

Załatw sprawę

wydzial gospodarki nieruchomosci
pomoc spoleczna oswiata

pszok1

 

certyfikat miejsce przyjazne seniorom