• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Otwarcie basenu

basen mW sobotę, 3 grudnia odbyło się otwarcie nowo przebudowanej krytej pływalni „Wodnik”. Symboliczną wstęgę przecięli burmistrz Jacek Stolarski, jego zastępca Karol Biedrzycki, dyrektor GOS Jerzy Binkiewicz oraz radni Rady Miejskiej - Zbigniew Krawczak i Aneta Tull.

Remont basenu rozpoczął się na początku maja. Wykonawcą prac była firma ZAB – BUD Andrzej Zaboklicki, a ich umowny koszt wyniósł 6 272 434,06  z VAT.

Inwestycja miała na celu przede wszystkim ograniczenie energochłonności obiektu. Efekt ten uzyskano poprzez zabiegi termo modernizacyjne (docieplenie ścian i dachu, wymianę okien) oraz wprowadzenie nowych technologii związanych z wentylacją mechaniczną (wydajne supernowoczesne centrale MENERGA), ogrzewaniem, podgrzewaniem wody basenowej i jej uzdatnianiem oraz odzyskiwaniem ciepła z popłuczyn filtrów basenowych. Zmodernizowano również oświetlenie elektryczne.

Ponadto udało się uatrakcyjnić obiekt poprzez: nowy wystrój, kolorystykę wykończenia ścian, zamontowanie szeregu urządzeń w tym jacuzzi solankowego, urządzenia do masażu oraz 28 metrowej zjeżdżalni rurowej. Korzystanie z basenu ma uprzyjemnić barwne oświetlenie, które zapewniają nowoczesne oprawy na ścianach pływalni oraz w nieckach basenowych. Wejście główne do budynku, hall, portiernia i korytarze także częściowo zmieniły swój kształt i wystrój.

Dodatkowo w ramach inwestycji w obrębie obiektu wydzielono pomieszczenia na szatnie i toaletę dla osób niepełnosprawnych wraz z natryskiem, szatnię rodzinną z przebieralnią oraz wc z natryskiem. Przebudowano również szatnię damską i męską, w których wymieniono szafki ubraniowe oraz urządzenia sanitarne.

Z myślą o usprawnieniu korzystania z basenu wprowadzono elektroniczny system kontroli dostępu (ESOK).

tekst: Anna Kamińska
foto: Ireneusz Wojciechowski

basen 1mbasen 2mbasen 3mbasen 4m

basen 5m