• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Budowa boiska w Lesznowoli

Trwają prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bajkopisarzy Świata w Lesznowoli. Obecnie prowadzone są roboty związane z wykorytowaniem boiska i bieżni, wykonaniem drenażu odwadniającego i układaniem części chodnika.

W ramach całego zadania powstanie boisko wielofunkcyjne o wymiarach 32 x 54 m z nawierzchni poliureatnowej, na które składają się boisko do piłki nożnej, dwa boiska do siatkówki i dwa boiska do koszykówki. Dla potrzeb widzów zostaną ustawione trzy trybuny mieszczące łącznie 108 osób. W miejscach narażonych na wybicie piłki poza boisko przewiduje się ustawienie piłkochwytów. Dodatkowym elementem przedsięwzięcia jest budowa bieżni lekkoatletycznej o wymiarach 6 x 72 m usytuowanej wzdłuż istniejącego ogrodzenia od strony ul. Krótkiej. Teren wokół boiska i bieżni zostanie odpowiednio utwardzony.

Jak podkreśla zastępca burmistrza Karol Biedrzycki – Po tym jak dwa lata temu rozbudowano szkołę  w Lesznowoli, zaistniała potrzeba wybudowania nowego boiska wielofunkcyjnego. Zamiast małej sali gimnastycznej dzieci otrzymają do dyspozycji nowoczesny obiekt sportowy, gdzie będą mogły aktywnie spędzać czas, a lekcje w-fu na świeżym powietrzu zyskają na atrakcyjności. Należy dodać, że w Gminie Grójec sukcesywnie przybywa tego typów obiektów. Wcześniej powstały boiska w Bikówku i Częstoniewie. Lesznowola była ostatnim sołectwem, które nie miało boiska z prawdziwego zdarzenia. Bardzo się cieszę, że ta sytuacja wkrótce się zmieni.

Wartość inwestycji wynosi 737 385 zł, a przewidywany termin zakończenia prac to 21 sierpnia br. Wykonawcą robót jest firma Eurocourt Sp. z o.o. z Radomia.

budowa boisko lesznowola 2d

budowa boisko lesznowola 3d

budowa boisko lesznowola 4d

budowa boisko lesznowola 5d

Bieżnia