• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Otwarcie przedszkoli i oddziałów klas 1-3 w publicznych szkołach podstawowych

herbWg wytycznych Premiera Mateusza Morawieckiego, od 6 maja mogą rozpocząć się zajęcia w oddziałach przedszkolnych i przedszkolach. Ostateczną decyzję premier pozostawił samorządom, na których barki spadło zapewnienie odpowiednich warunków dla najmłodszych, których rodzice nie mogą pozwolić sobie na dalszą, domową opiekę. W gminie Grójec jako pierwsze rozpoczęły prace oddziały przedszkolne przy Publicznej Szkole Podstawowej w Lesznowoli oraz przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 i nr 3 w Grójcu. Od 25 maja zostaną uruchomione pozostałe przedszkola oraz oddziały klas 1-3 w szkołach podstawowych w ramach zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęc dydaktycznych. 

20.05.2020 r. miało miejsce spotkanie Dyrektorów gminnych przedszkoli z Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Moniką Kozłowską. Dyrektorzy potwierdzili gotowość przyjęcia dzieci z zachowaniem wszelkich wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz przedstawili zapisanych dzieci.

Zostały również ustalone terminy dyżurów wakacyjnych w przedszkolach, uwzględniając aktualnie panującą sytuacje epidemiologiczną. 

Dyżury pełnione będą przez 4 lub 6 tygodni przez każde Przedszkole wyłącznie dla swoich wychowanków. Terminy dyżurów:

Publiczne Przedszkole nr 1 – 15.07-26.08.2020 r.

Publiczne Przedszkole nr 2 – 01-07- 14.08.2020 r.

Publiczne Przedszkole nr 4 - 01-07- 14.08.2020 r.

Przedszkole ZCMN – 03.08-27.08.2020 r.

Godziny pracy przedszkoli w trakcie dyżuru wakacyjnego: 8-16. W uzasadnionych przypadkach po konsultacjach z dyrektorem placówki będzie możliwe pozostawienie dziecka pod opieka nauczycieli w innych godzinach.

Dyrektorzy przedszkoli w dniach 01-05.06.2020 r. będą zbierali informacje od rodziców odnośnie deklaracji pobytu dziecka w przedszkolu podczas wakacyjnego dyżuru. W przypadku zniesienia reżimu sanitarnego limity dzieci nie będą obowiązywać. Gdy jednak wytyczne będą dalej obowiązywać, dyrektorzy będą wprowadzać limit przyjęć.

Cały czas w placówkach trwają przygotowania do powrotu dzieci. OSP Grójec przeprowadza w placówkach dezynfekcje metodą ozonowania. Ponadto zostały zakupione materiały i środki zgodne z wytycznymi GIS. 

Łącznie do placówek oświatowych w czasie pandemii gmina Grójec przekazała ponad 100 opakowań rękawiczek, 500 litrów środka do dezynfekcji oraz 4 tysiące maseczek ochronnych, a także kombinezony, fartuchy, przyłbice i termometry.

Ponadto przekazano po 150 maseczek ochronnych i  po 10 litrów płynu do dezynfekcji dla prywatnych żłobków i przedszkoli, do których uczęszczają najmłodsi mieszkańcy naszej gminy. Na bieżąco będziemy informować o aktualnej sytuacji związanej z otwarciem placówek szkolnych i przedszkolnych.