• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

 

 

Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.

herbZ dniem 30.06.2019 roku następuje likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.
Płatności na rzecz gminy można dokonywać:

- kartą płatniczą w budynku urzędu

- przelewem bankowym na konto urzędu 64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

- w każdym oddziale Banku Pekao S.A. bez ponoszenia kosztów prowizji. Najbliższy oddział Banku Pekao S.A . znajduje się w Grójcu przy ul. Bankowej 11.

PSP w Bikówku wiceliderem na Mazowszu w zbiórce barerii

psp bikowek baterie mWIELKI SUKCES UCZNIÓW PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BIKÓWKU!

Uczniowie PSP w Bikówku kolejny już raz wzięli udział w konkursie „Zbiórka zużytych baterii 2014” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się 393 placówki z całego województwa (187 szkół podstawowych i 206 przedszkoli). W ciągu 3 tygodni uczestnicy zebrali 24 360 kg, czyli ponad 24 tony baterii! O zwycięstwie w konkursie decydowała waga zebranych baterii i akumulatorów w przeliczeniu na liczbę dzieci danej placówki. Było o  co walczyć, bo nagrody okazały się bardzo interesujące i cenne.12 listopada delegacja naszej szkoły została zaproszona przez Marszałka Adama Struzika do Teatru Praga w Warszawie. Udaliśmy się na uroczystą Galę. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia. W skład delegacji naszej szkoły weszli: Agnieszka Ryjak – dyrektor szkoły, Katarzyna Szczygielska – nauczycielka odpowiedzialna za działalność ekologiczną w szkole oraz uczniowie: Adrianna Banaszek, Zuzanna Malicka, Jakub Woszczyk i Kacper Kawęcki.
Na uroczystości czekała na nas miła niespodzianka. Nasza placówka zajęła II miejsce w województwie mazowieckim. Oprócz pamiątkowej statuetki i dyplomu otrzymaliśmy wartościowe nagrody:
• Projektor InFocus,
• Ekran elektryczny OPTIKA,
• 2 Radioodtwarzacze SONY,
• Zestaw książek.

psp bikowek baterie1 d

psp bikowek baterie2 d

Przeprowadzony konkurs i jego finał poza wymiarem ekologicznym i edukacyjnym przyniósł wiele radości najmłodszym mieszkańcom Mazowsza.
Podczas uroczystości wszystkim zebranym towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ do ostatniej chwili nie było wiadomo, które miejsca zajęły poszczególne placówki. Dla rozładowania napięcia zebrani mogli obejrzeć występy młodych artystów oraz  zabawnego klauna. Podczas Gali odbył się także quiz dotyczący prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami.
Gala zakończyła się pysznym poczęstunkiem. Największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyła się fontanna z czekolady.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy od lat zbierają baterie w naszej szkole. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły.
Bez ich zaangażowania ten sukces nie byłby możliwy.

Agnieszka Ryjak