• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Podsumowanie wydarzeń artystycznych w mijającym miesiącu

jasssMOkres świąteczno-noworoczny upłynął w naszej gminie pod znakiem wielu wydarzeń artystycznych. Wychowankowie szkół i przedszkoli przygotowali przedstawienia o tematyce świątecznej pod czujnym okiem swoich nauczycieli. Występy oraz cała oprawa muzyczno-wizerunkowa pozwalała odczuć rodzinną atmosferę i magię zbliżających się świąt. Dla niektórych artystów były to pierwsze w życiu tak poważne występy. Niektórzy miewali tremę, a inni zachowywali się na scenie „jak ryba w wodzie”. Różnorodność przedstawienia historii Świąt Bożego Narodzenia była tak duża, że każde kolejne było wielką niespodzianką dla widza.

Warto podkreślić, że Publiczna Szkoła nr 2 w Grójcu, wykorzystując zaplecze hali Spartakus, przygotowała jasełka, w których mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy naszej gminy.

jasssssD

jaselkaaaaaaaaaaaD

jas4D

jaselka1D

jaselka2

jaselkaD

jaselkaeeD

Zaś 15 grudnia odbyła się Wigilia Miejska z opłatkiem, życzeniami, wigilijnym poczęstunkiem i zimnymi ogniami.

Po przerwie świątecznej rozpoczął się szereg imprez karnawałowych. Pierwszą z nich był Sylwester na Rynku. Wraz z dj-em Soplem mogliśmy bawić się do drugiej w nocy i wspólnie z Burmistrzem przywitać Nowy Rok.

sylwestreD

Zakończeniem uroczystości świąteczno-noworocznych był Orszak Trzech króli. Mieszkańcy wraz z Mędrcami w asyście grupy szczudlarzy i muzyków Orkiestry Dętej OSP Grójec przeszli ulicami miasta od Kościała pw. Miłosierdzia Bożego na Rynek , gdzie zostali powitani przez artystów z Chóru Fletnia Pana oraz uczniów Zespołu Szkół im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec”-Grójec, którzy zaprezentowali występ artystyczny w świątecznym klimacie.

orszakkD

orszakD

Jak co roku na Placu Wolności stała szopka, w której mogliśmy oglądać osiołka i kucyki. Nową tradycją naszego miasta były ozdoby świąteczne, zarówno na choinkach, jak i  samej szopce przygotowane przez wszystkie placówki oświatowe naszej gminy.

IMG 4125D

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że czas świąteczny był pełen serdeczności, magii i wyjątkowego klimatu.