• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

tesco mOd 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Grójecki Ośrodek Kultury, Fundacja z Nami Warto, Stowarzyszenie „Cendrowianki”.

Od 21 stycznia do 17 lutego klienci Tesco mogą głosować na projekty realizowane w ich najbliższej okolicy. Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.
Projekty z Grójca i okolicy, które rywalizują ze sobą to:

-  Grójecki Ośrodek Kultury

Celem projektu będzie organizacja konkursu fotograficzno – plastycznego „Grójec moje miasto” dla lokalnej społeczności z okazji 600-lecia miasta. Wybrane prace wezmą udział w wystawie w Galerii Grójeckiego Ośrodka Kultury. Projekt ma na celu uwrażliwienie społeczności na walory miasta a także zachęcienie do rozwijania swoich pasji. Dla uczestników konkursu może to być szansa na zaistnienie w świecie artystycznym i odkrycie talentu. Podbuduje on wiarę w swoje umiejętności oraz pewność siebie.

- Fundacja z Nami Warto

Projekt ma na celu ukazanie potencjału osób niepełnosprawnych jako tych, które nie tyle potrzebują pomocy, ale mogą tę pomoc nieść innym, np. seniorom. Przyczyni się do wzrostu ich pozycji społecznej i większego poczucia przydatności. Projekt ma również uwrażliwić młodzież szkół średnich na potrzeby innych i zaszczepić w niej ideę wolontariatu. Dzięki projektowi nawiązane zostaną w społeczności lokalnej relacje międzypokoleniowe, sprzyjające uczeniu się od siebie nawzajem i wymianie doświadczeń.

- Stowarzyszenie „Cendrowianki”

Potrzebą tego działania jest zachęcenie do uprawiania sportu i prowadzenie zdrowego trybu życia, uaktywnienie i poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego społeczeństwa. W dobie epidemii uzależnień należy myśleć o zdrowym trybie życia. Na jego wpływ ma właściwe odżywianie jak też aktywne uprawianie sportu. Świadomie chodząc i odżywiając się, można dłużej żyć i służyć swoim najbliższym. Seniorzy mają duże wyzwanie, pokazać młodszym wiekowo, że lepiej zapobiegać, jak leczyć.

W V edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Razem możemy więcej!

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i tym samym wspiera mieszkańców naszego kraju w realizowaniu ich pomysłów na lokalne inicjatywy. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę wszystkich projektów, na które można głosować w V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.