• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Rekordowy wynik WOŚP w Gójcu

wosp mTegoroczny wynik zbiórki podczas grójeckiego finału WOŚP ustanowił nowy rekord Grójca! Uzbierane zostało aż 77 016,18 zł, w tym 1337,02 zł z licytacji.

Najwięcej pieniędzy znalazło się w puszce Pana Rafała Matysiaka i jego córeczki - 2976,74 zł. Jest to najwyższa kwota jaką kiedykolwiek udało się uzbierać do jednej puszki podczas WOŚP w Grójcu. Dla porównania w ubiegłym roku było WOŚP Grójec zebrał 57 103 zł, w tym 1530 zł z licytacji.

W tym roku kwestowało 80 wolontariuszy, w godzinach od 7.00 do 21.00. Siedziba sztabu znajdowała się w banku Pekao S.A. w Grójcu oraz w Grójeckim Ośrodku Kultury.  Grójeccy wolontariusze kwestowali m.in. w Grójcu, Błędowie, Wilkowie, Worowie, Lesznowoli, Jeziórce, Ciechlinie, Kruszewie, Pniewach i Jasieńcu.

- W tym roku, jak zawsze, mogliśmy liczyć na wsparcie grójeckich przedsiębiorców. Ciepły posiłek zapewniły nam: Pizzeria Biesiadowo, Pizzeria Roma, JCatering - Paweł Jackowski oraz Firma Cukiernicza Ola z Mogielnicy, GOK - ciepłą herbatę, Bank Pekao S.A. ciasto, słodycze i owoce. W soki zaopatrzyło nas Royal Apple z Belska Dużego. Wspierała nas grójecka Policja, nie było żadnych incydentów - podsumowuje komendant Hufca ZHP w Grójcu - hm. Dariusz Gwiazda.

Podczas finału WOŚP w Grójcu oprócz zbiórki odbyły się koncerty zespołów. Na scenie GOK wystąpili: Retro z Warki, Black Clover z Błędowa, Formacja Dziku z Grójca oraz gwiazda wieczoru - zespół punkrockowy Dekolt z Piekar Śląskich.

W trakcie koncertów można było wylicytować, m.in: wycieczkę po fabryce napojów Pepsico w Michrowie, pięknie wykonany model motocykla, dwie wejściówki na "Wieczór z Gwiazdami" w restauracji Kasjopeja w Grójcu, na którym wystąpi Jacek Stachursky, płytę formacji DZIKU z autografami członków zespołu, czy krawat zespołu Deklot wraz z fotografią z autografami oraz standardowo: kalendarze, koszulki i wiele innych. Koncert i licytację poprowadził Kacper Ryczkowski.

Tradycyjnie finał WOŚP w Grójcu zakończył się światełkiem do nieba ufundowanym przez GOK.

IF/zyciegrojca.pl