• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

IX edycja akcji "Zbieramy krew dla Polski" w Grójcu

krew mKlub Honorowych Dawców Krwi PCK "PULS" w Grójcu zaprasza 15 września w godz. 9.00 - 17.00 na piknik rodzinny, podczas którego prowadzona będzie zbiórka krwi (godz. 10.00 - 14.00) w punkcie zorganizowanym przez RCKiK Radom na parkingu przed marketem Intermarché (ul. Medalowa 3).

Celem przedsięwzięcia jest rozpropagowanie wśród młodych ludzi idei honorowego krwiodawstwa tak, aby zwiększyła się grupa regularnych dawców krwi w lokalnej społeczności.

Koordynator akcji - Klub HDK PCK "PULS" w Grójcu zrzesza na stałe ponad 150 krwiodawców. Każdego roku oddają oni ponad 120 litrów krwi w Oddziale Terenowym RCKiK Radom, który mieści się w grójeckim szpitalu. Dodatkowo wielu krwiodawców to potencjalni dawcy szpiku kostnego aktywnie angażujący się w propagowanie idei honorowego krwiodawstwa. W tym roku klub po raz pierwszy włącza się w ogólnopolską kampanię "Zbieramy krew dla Polski", w ramach której przeprowadzonych zostanie 267 akcji zachęcających do regularnego oddawania krwi, w tym 201 połączonych z jej pobieraniem.

Patronat Honorowy nad ogólnopolską kampanią objęło Narodowe Centrum Krwi, a nad grójecką akcją - Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski.

krew 1mkrew 2m