• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Święto grójeckich wędkarzy

W niedzielę, 21 czerwca 2015 r. odbyły się obchody jubileuszu 70-lecia działalności Koło PZW nr 7 Grójec. Okolicznościowa impreza miała miejsce na stawach w Jasieńcu.

Tradycyjnie świętowanie rozpoczęto od zawodów wędkarskich, które zostały rozegrane w dwóch kategoriach: junior i senior. Na zbiórce o godz. 6:00 stanęło 21 wędkarzy, wśród których była jedna kobieta. Podczas zawodów łowiono głównie płocie, lecz trafiały się dorodne złote karasie i okonie. Po trzech godzinach wędkarskich zmagań nadszedł czas na ważenie ryb, które oczywiście, jak zawsze, wróciły do wody. Po obliczeniu wyników nastąpiło ogłoszenie nazwisk zwycięzców. W gronie triumfatorów znaleźli się:

Kategora senior:
  1 miejsce Grzegorz Mazur
  2 miejsce Konrad Kuberski
  3 miejsce Zbigniew Klepacz
  4 miejsce Andrzej Węglarski
  5 miejsce Piotr Opałka

Kategoria junior:
  1 miejsce Bartłomiej Sęk
  2 miejsce Patryk Strupiński
  3 miejsce Patryk Kowalczyk
  4 miejsce Dominika Łukasiak
  5 miejsce Piotr Popkowicz

W uroczystym wręczeniu nagród i pucharów wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Jacek Stolarski ze swoim zastępcą Karolem Biedrzyckim, Sekretarz Gminy Jasieniec Tomasz Podhorecki, V-ce Prezes Zarządu Okręgu PZW w Radomiu Ireneusz Frydrych w towarzystwie przedstawiciela zarządu zaprzyjaźnionego Koła PZW nr 13 Radom i przewodniczącego Kolegium Sędziowskiego Jana Siwierskiego, prezes OSP w Jasieńcu Włodzimierz Rzeczkowski. Wśród obecnych byli również: Bogdan Pulkowski wieloletni prezes koła i działacz okręgu radomskiego, Włodzimierz Wojtasiak wielki sympatyk wędkarstwa oraz przedstawiciele Koła PZW nr 99 Kopana - prezes Michał Nadolski i członek zarządu koła Rafał Wąsik.

Wszyscy uczestnicy zawodów i zaproszeni goście otrzymali okolicznościowe upominki, a na ręce Prezesa Koła PZW nr 7 Andrzeja Siedleckiego przekazane zostały okolicznościowe dyplomy od Zarządu Okręgu PZW w Radomiu i Koła PZW nr 13 Radom.

Po ceremonii wręczenia pucharów i nagród v-ce prezes Sylwester Swęd zaprosił zgromadzonych na poczęstunek. Podczas wspólnej biesiady, jak przystało na wędkarzy, poruszane były tematy ,,o taaaaakiej rybie” i o sporcie wędkarskim.

Organizatorzy dziękują wszystkim obecnym i zapraszają za pięć lat na kolejny jubileusz.

Andrzej Siedlecki/Anna Kamińska (ed.)

70 lecie 1d

70 lecie 2d

70 lecie 3d

70 lecie 4d

70 lecie 5d