• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

 

 

Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.

herbZ dniem 30.06.2019 roku następuje likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.
Płatności na rzecz gminy można dokonywać:

- kartą płatniczą w budynku urzędu

- przelewem bankowym na konto urzędu 64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

- w każdym oddziale Banku Pekao S.A. bez ponoszenia kosztów prowizji. Najbliższy oddział Banku Pekao S.A . znajduje się w Grójcu przy ul. Bankowej 11.

Bal w Publicznym Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia

13 czerwca 2015 r. odbył się bal uczniów klas trzecich Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu. Sto dziewięćdziesięcioro uczniów sunęło w minioną sobotę w tanecznym polonezowym korowodzie.

Reżyserem i choreografem tego tradycyjnego tańca była pani Barbara Dąbrowska, która od kilku już lat przygotowywuje młodzież do balu. To dzięki jej pasji i talentowi pedagogicznemu gimnazjaliści zgłębiają tajniki ukłonów, korowodów, tuneli, młynków, łańcuszków i wiatraczków aby, jak mówią, nie wypaść gorzej niż ich poprzednicy. Powagę i niezwykły charakter tegorocznego poloneza podkreśliły kreacje dwudziestu par. A były to stroje szlacheckie, wojskowe z czasów Księstwa Warszawskiego i ludowe – czyli kostiumy wyjęte z kart „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Pozostali tancerze, którzy dołączyli do grupy „Mickiewiczowskiej” po wybrzmieniu muzyki Wojciecha Kilara, wystąpili w eleganckich, gustownych, obowiązkowo czarno – białych galowych ubraniach. I tak dziewięćdziesiąt par w rytm poloneza weselnego sunęła po parkiecie wywołując zachwyt, a nawet łezkę wzruszenia publiczności.

Widownią dla tańczących uczniów byli ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście: władze samorządowe, duchowieństwo i przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących ze szkołą. Doceniając ich przyjaźń i życzliwość, pani Teresa Winkler i uczniowie podziękowali za okazywane na co dzień wsparcie.

Po  uroczystym odtańczeniu narodowego tańca nastąpiła znacznie lżejsza część – program artystyczny o tematyce bliskiej nauczycielom i uczniom,  czyli o szkole. Wykonawcami byli gimnazjaliści z kl. IIIH i IIIG pod kierunkiem pani A. Aleksandruk. Uczniowie zaprosili zebranych gości na popołudnie wspomnień. Na trzech stacjach widzowie przeżyli razem z nimi miniony czas w przedszkolu, szkole podstawowej i obecny w gimnazjum.

Klimatyczną dekorację hali sportowej (dworek szlachecki z ogródkiem), w której zainaugurowany został bal, przygotowała pani Żaneta Pietrzyk z pomocą klasy IIIA.

Po uczcie duchowej młodzież została zaproszona na wspólny posiłek z wychowawcami przy pięknie nakrytych stołach bankietowych, a później rozpoczęła się dyskoteka. Nad oprawą muzyczną czuwał DJ Sopel. Impreza zakończyła się o 23.30.

Dla gimnazjalistów wieczór ten na długo będzie miłym wspomnieniem.

bal w gimnazjum 1d

bal w gimnazjum 2d

bal w gimnazjum 3d

bal w gimnazjum 4d

bal w gimnazjum 5d

bal w gimnazjum 6d