• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

 

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.

herbZ dniem 30.06.2019 roku następuje likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.
Płatności na rzecz gminy można dokonywać:

- kartą płatniczą w budynku urzędu

- przelewem bankowym na konto urzędu 64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

- w każdym oddziale Banku Pekao S.A. bez ponoszenia kosztów prowizji. Najbliższy oddział Banku Pekao S.A . znajduje się w Grójcu przy ul. Bankowej 11.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Szwecji

Szwecja - dziewięciomilionowy kraj najczęściej kojarzony z łosiem lub reniferem, Sztokholmem oraz typową zabudową, to miejsce kolejnej wizyty uczniów i nauczycieli L.O. im. P. Skargi w Grójcu w ramach programu Earsmus+ .

W dniach 12-18 kwietnia delegacja szkolna wraz z uczniami z Grecji, Norwegii, Austrii i Szwecji, brała udział w projekcie pt. "Safe Internet For All" (Bezpieczny Internet Dla Wszystkich). Wspomniana wizyta dotyczyła głównie stosowania zabezpieczeń w sieci w celu uniknięcia przykrych konsekwencji.

Podczas poprzednich wizyt w Austrii i Norwegii uczniowie uczyli się jak walczyć z uzależnieniami internetowymi oraz jak przeciwdziałać problemom zdrowotnym z nimi związanych. Produktem końcowym wizyty były prezentacje i filmy na temat wybranych zagadnień.

Uczniowie, przygotowując się do ostatniej wizyty, czerpali wiedzę z materiałów ogólnodostępnych, jak również z własnych przeżyć i przemyśleń.

Prezentacje w Muzeum Techniki w Sztokholmie oraz w Centrum "Innovatum" w Trollhattan były wartościową lekcją na temat wykorzystania internetu, a wspólne zajęcia integracyjne i przygotowanie prezentacji wzbogaciło wiedzę na temat systemu edukacji oraz sposobu nauczania w Szwecji.

Dzięki zakwaterowaniu u rodzin szwedzkich w miejscowości Vanersborg uczniowie L.O. mogli bliżej poznać jak wygląda ich codzienne życie, ponadto mieli okazję bliżej integrować się ze swymi rówieśnikami z innego kraju. Kontakty z rodzinami goszczącymi oraz intensywny program wizyty są z pewnością cennym doświadczeniem życiowym, którym uczniowie chętnie będą dzielić się z innymi.

Zapraszamy do zapoznania się z radami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z internetu, prezentacjami multimedialnymi oraz wrażeniami z wizyt na stronie projektu: www.sifaplus.eu lub na stronie szkoły: www.logrojec.pl w zakładce Erasmus+ .

Paweł Pośnik
koordynator projektu

lo szwecja 1d

lo szwecja 2d

lo szwecja 3d

lo szwecja 4d