• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Trwa rekrutacja do XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca 2015 roku odbędzie się kolejna, XXI sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jej organizatorem jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się od 1994 r. co roku 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Posiedzenie odbywa się w gmachu Sejmu RP i kończy się ogłoszeniem wypracowanej uchwały SDiM. Sejm Dzieci i Młodzieży to jednak nie tylko posiedzenie, ale przede wszystkim projekt edukacyjny.

Żeby wziąć udział w SDiM należy stworzyć dwuosobowy zespół oraz wykonać zadanie rekrutacyjne, a następnie zamieścić relację z jego wykonania na platformę internetową SDiM.

Temat tegorocznego zadania brzmi: „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Zadanie polega na przeprowadzeniu badania wybranego miejsca w Waszej przestrzeni lokalnej oraz zaproponowaniu zmian i działań wynikających z uzyskanych wyników. Uczestnictwo w rekrutacji ułatwi Wam Przewodnik uczestnika i uczestniczki dostępny pod tym linkiem: przewodnik.

Do projektu mogą zgłosić się dwuosobowe zespoły uczniów i uczennic wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Członkowie zespołów muszą być uczniami i uczennicami tej samej szkoły.

Rejestracja zespołów na platformie internetowej www.sdim.ceo.org.pl trwa od 20 lutego do 7 kwietnia 2015 r. Czas na wykonanie zadania jest także do 7 kwietnia 2015 r.

Na podstawie zamieszczonych relacji zostanie wyłonionych 460 osób, które wezmą udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca 2015 roku w gmachu Sejmu w Warszawie.

„SDiM jest projektem edukacyjnym, którego siłą są jego uczestnicy. Co roku kilkaset młodych, pełnych pasji, energii i pomysłów ludzi z całej Polski pokazuje, że ich wspólnym celem jest aktywne działanie oraz zmiana otaczającego ich świata” – informuje Przewodnik uczestnika i uczestniczki XXI SDiM.

Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy już są aktywni społecznie, jak i tych, którzy są zainteresowani działaniem w swoim środowisku. Doświadczenia uczestników w działalności w szkołach i lokalnej społeczności staną się podstawą do dyskusji podczas spotkania komisji problemowych, warsztatów oraz posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Zapraszamy do udziału!

Informacji udziela: Urszula Cyrynger, (22) 825 05 50 wew. 103, e - mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.