• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

 

600 lecie banner

Z okazji nadchodzącego Jubileuszu 600-lecia Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im W. S. Laskowskiego w Grójcu oraz Grójecki Ośrodek Kultury przygotowały 3 konkursy:

Konkurs literacki m Konkurs multimedialny m Konkurs na piosenkę o Grojcu m

Likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.

herbZ dniem 30.06.2019 roku następuje likwidacja kasy w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu.
Płatności na rzecz gminy można dokonywać:

- kartą płatniczą w budynku urzędu

- przelewem bankowym na konto urzędu 64 1240 5703 1111 0000 4901 3690

- w każdym oddziale Banku Pekao S.A. bez ponoszenia kosztów prowizji. Najbliższy oddział Banku Pekao S.A . znajduje się w Grójcu przy ul. Bankowej 11.

Podsumowanie cyklu szczepień przeciwko grypie

szczepienia mNa początku grudnia 2014r. w Gminie Grójec zakończył się cykl szczepień przeciwko grypie dla seniorów. W ubiegłym roku z bezpłatnej profilaktyki skorzystała rekordowa liczba 822 osób.

Szczepienia, które przeprowadzane były od 1 września do 1 grudnia w czterech ośrodkach zdrowia, skierowane były do ludzi powyżej 60 roku życia zameldowanych na stałe na terenie Gminy Grójec.
Głównym celem bezpłatnych szczepień przeciwko grypie jest ochrona osób, które są objęte największym ryzykiem powikłań. U niektórych ludzi grypa może doprowadzić do poważnych chorób, takich jak zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i zapalenie mięśnia sercowego, stanowiących bezpośrednie zagrożenie życia pacjenta. W przypadku ich wystąpienia często niezbędna bywa hospitalizacja.
Całkowity koszt zakupu szczepionek i wykonania szczepień wyniósł 28.770,00 zł, a pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu gminy.
Szczepienia przeciwko grypie organizowane były w Gminie Grójec już piaty rok z rzędu.

UGiM Grójec