• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Honorowe obywatelstwo Pionek dla Andrzeja Mitana

mitan1_m

Andrzej Mitan wyróżniony

Tworzy od przeszło 40 lat. Muzyk, performer, animator kultury. Andrzej Mitan uhonorowany zostanie tytułem Honorowy Obywatel Miasta Pionki. Będzie to już ósmy honorowy obywatel naszego miasta.
- Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, że moja działalność została tak wysoko oceniona.

Wiedziałem o tym, że już w ubiegłym roku były czynione starania o nadanie mi tego tytułu. Tym bardziej się cieszę, że to wszystko się teraz zmaterializowało - powiedział nam Andrzej Mitan.

Wręczenie tytułu Honorowy Obywatel Miasta Pionki odbędzie się podczas uroczystej sesji Rady Miasta, którą zaplanowano na 26 maja w Miejskim Ośrodku Kultury przy ulicy Radomskiej. Początek o godzinie 13. Andrzej Mitan planuje podczas uroczystości wykonanie performancu pod tytułem "Polski Poemat Dydaktyczny". Z mini-recitalem wystąpi również Tomasz Szwed, pochodzący z Pionek muzyk country i folk.
Andrzej Mitan urodził się w 1950 roku. Muzyk, performer, animator kultury. Tworzy już od przeszło 40 lat. Jego twórczość nigdy nie była i nie jest łatwa do sklasyfikowania. Laureat wielu nagród. Od ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego otrzymał Nagrodę Specjalną "w uznaniu nieocenionych zasług dla kultury polskiej". Andrzej Mitan prezentował swoją twórczość w galeriach Polski, Europy i Świata. Jego prace znajdują się m. in. w Museum of Modern Art w Nowym Yorku. Obecnie pracuje w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu.
Tytułem Honorowy Obywatel Miasta Pionki do tej pory zostało wyróżnionych siedem osób. W tym gronie znaleźli się: profesor Zbigniew Wrocławski, ksiądz Efrem Osiadły, Tomasz Szwed, Tomasz Rechberger, ksiądz Henryk Wójtowicz, Elżbieta Płażyńska i Maciej Płażyński.