• slajd
  • slajd lot2
  • slajd3
  • slajd 4

Obowiązkowe maseczki i kolejna partia środków ochrony trafiła do gminy Grójec

herbOd 16 kwietnia noszenie maseczek zakrywających usta i nos jest obowiązkowe. Używanie maseczek służy ograniczeniu dalszej transmisji wirusa przez osoby przechodzące COVID-19 bezobjawowo.

W aptekach na terenie naszej gminy nie brakuje maseczek jednorazowego oraz wielokrotnego użytku, a ich ceny oscylują w granicach 5-6 zł za sztukę. Rekomenduje się również wykonanie maseczek samodzielnie – są one ekologiczne, po użyciu należy je wygotować oraz wyprasować przy użyciu maksymalnej temperatury, co sprawi, że ponownie będą sterylne. Maseczkę można również zastąpić tkaniną.

 

Osobom w trudnej sytuacji życiowej maseczki zostaną dostarczone przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy współpracują z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu.

Do Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu właśnie trafiła kolejna partia zamówionych produktów higienicznych, m.in. rękawiczki, maseczki oraz środki do dezynfekcji. Produkty te zostały przekazane Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojskom Obrony Terytorialnej, Straży Miejskiej, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Gmina Grójec w celu walki z epidemią zamówiła na potrzeby Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu oraz grójeckich jednostek urządzenie oraz środek do dezynfekcji metodą zamgławiania NOCOSPRAY w cenie 16 000 zł. Jest to przenośne urządzenie, które posłuży do dezynfekcji pomieszczeń zarówno w szpitalu, jak i w jednostkach gminnych.

LINK do aktualnych zasad i ograniczeń: www.gov.pl/koronawirus.